28 Ekim 2012 Pazar

SUPERMAN 15 YILDA 25 KİŞİYİ KURTARDI


Sizinde entresan bulacağınızı düşündüğüm bir hikaye ile daha karşınızdayım.Sırbistan vatandaşı Renato Grbiç ülkesinde "Süperman" lakabıyla anılan restoran sahibi bir işletmeci.

51 yaşındaki işadamı balıkçılık merakı nedeniyle zaman zaman Tuna nehri üzerinde avlanmaya çıkıyor.Bu iş kullandığı küçük bir kayığı var.

Restoranı ise konum olarak Belgrad'ın en işlek köprüsünün hemen altında.

Hikaye işte buradan sonra başlıyor.

15 yıl önce kardeşiyle tam da balığa çıkmak üzereyken bir çarpma sesi ardından su da çırpınan birini görüyor.

Hemen tekneye atlayıp yardıma gidiyorlar.Köprüden intihar etmek üzere atlayan ilk kişi böylece kurtarılmış oluyor.Bu olaydan çok etkilen Renato Grbiç o günden sonra her daim hazır bir vaziyette restoranından köprüyü gözetlemeye başlıyor.

15 yıl içinde köprüden atlamış tam 25 umutsuz insan hayatını bu şekilde kurtarıyor.Hayranları ve sevenleri tarafından kahramanlık ödülüne layık görülen Grbiç'in "Süperman" lakabı da işte buradan geliyor.
 5 yorum:

ali zafer sapci dedi ki...

Her ülkenin süpermenleri var demek ki... Bizdeki süpermenlerin çoğalmasını dilerim!

Pembe Kereste dedi ki...

Ne kadar çok insan intaar ediyormuş bence o ülkeyi bir süperman idare edemez :)

deeptone dedi ki...

alla alla ne ilginç bişi aferin ona.
:)

bücürükveben dedi ki...

Hakikaten çok ilginç:)yalnız her şeye muhalefet diyeceksin şimdi bu kurtardığı kişiler sanırım köprüden bilerek atlayanlar intihar edenler değil mi? Ama ben kurtarılmayı istemezdim bilemiyorum şimdi nankörlük mü olur böyle düşünmem?:)))kurtardığı adam "lan ne kurtardın beni " diyebilir:)ben olsam derim:))

Ebruli dedi ki...

sevgili "bücürük ve ben"

İnsandaki "intihar eylemi" saniyelik bir cinnetle gerçekleşiyormuş, okumuştum aklımda kalmış. Yani o cinnet anında sizi birileri kurtarırsa hayatta kalırsınız. Ondan sonra da psikolojik destek alırsanız, belkide 80 yaşına kadar yaşıyacaksınız. Kim bilir?..