9 Temmuz 2016 Cumartesi

Yay Burcu Günlük Falı

Yay burcu neşe, canlılık, hareket, iyimserlik, eğlence ve özgürlükle tanımlanır. Ateş elementinin değişken enerjisini üzerinde taşıyan burç özgürlük arzusunu kıyafet tarzına da taşıyarak uçuş kıyafetler, salaş etek ve bluzlar, bohem giysiler ve genelde açık kalan saçlarla kendisini daha iyi hisseder. Maceralardan, spontane kaçamak seyahatlerden, ilgi çekici yeni şeyler duymak ve deneyimlemekten hoşlanır. İnsanlara karşı oldukça paylaşımcı ve cömerttir, bütün parasını arkadaşlarına yeni bir şeyler alıp onları mutlu etmek için harcayabilir. Kendilerine ait felsefeleri, bağımsız ruhları ve özgün duruşları ile her zaman çevrelerinde olmak isteyen insanlar vardır. Sınırlar, yoğun duygusallıklar, dip dibe ilişkiler, şekilli birliktelikler onların özgürlük düşkünlüğüyle çelişir.
Elle dergisinden astrolog Pınar Atmaca’ya göre 2016, yay burçları için önemli bir dönem olarak görünüyor. 2016’da yay burçlarının karşısına abartılı olduklarını düşündükleri birçok yönleri için düzeltme fırsatı yakalayacakları bir dönem çıkacağını söyleyen Atmaca, bu dönemin yay burçlarının özendiği o ciddiyet ve kararlılığı yakalamak için iyi bir fırsat olduğunu belirtiyor. Bu ciddiyet kazanımı, iş hayatında güzel etkiler bırakırken ilişki hayatında Yay burçlarının partnerleri karşılarında tanıdıklarından farklı kişileri görebilirler. Eskisi kadar anlayışlı ve iyiliksever olmamaları aşk hayatında sorunlar yaratabilir. Atmaca’ya göre kısa vadede kötü görünen bu durum, Yay burçlarına uzun vadede hep istedikleri olgunluğu, sağlam duruşu ve gücü kazandıracak. Öte yandan 2016 Yay burçlarına maddi iyileşme de getiriyor. Uranüs aşk yaşamında Yay’ları, tam da onları mutlu edecek şekilde, ilginç kişiler ve olaylarla bir araya getirirken, Neptün evde ve aile yaşamında karışıklıkları taşıyor.


Gezegenlerin hareketlerine göre yıldız haritasıyla yorumlarını temellendiren Elle dergisi astroloğu Pınar Atmaca’ya göre 2016 yılında Yay’lar için önemli olabilecek belirli tarihler bulunuyor. 6-26 Ocak iş ve para anlamında sıkıntılar taşırken,9 Mart aileyle ilgili bir kayba işaret ediyor; 6 Mart - 16 Nisan ve 3 Ağustos - 28 Eylül Yay’lar için girişimcilik fırsatlarının ortaya çıkacağı bir dönem olacak. 25 Mart - 13 Ağustos iş ile ilgili sıkıntıların olabileceği bir dönem, öte yandan bu dönemde ve 17 Nisan - 27 Mayıs tarihleri arasında Yay’ların sağlıkları konusunda daha dikkatli olmaları gerekiyor.


Pınar Atmaca’nın 10 Ağustos’a dair yay burcu günlük falı için yorumları ise şöyle; bugün toplumsal ve evrensel konular Yay burçları için normalin üstünde önem taşıyabilir; kalabalıklar içinde, diğerlerine karşı normalin üstünde bir merhamet, anlayış ve hassasiyet geliştirebilirler. Bunun yanında Yay burçları bugün tutundukları ve direttikleri bir şeylerden vazgeçmek zorunda kalabilirler. Atmaca’nın Elle dergisindeki yazılarına online olarak www.elle.com.tr adresinden de ulaşmak mümkün.

Hiç yorum yok: