20 Ekim 2016 Perşembe

Havalimanlarında Kaybettiğiniz Zamana Değer mi?


Çoktandır küreselleşmiş bir dünyada yaşıyoruz. Özellikle büyük metropollerde yaşayanlar için zaman her gün hiç durmadan daha da hızlı akıyor. Hızla akan zamansa her gün daha kıymetli hale geliyor. Böyle bir dünyada bir yerden diğerine gitmek, hatta bazılarımız için haftada bir iki defa yurtdışı seyahati yapıyor olmak sıradan bir hal aldı. Yoğun iş hayatı içinde bazen uzun bir rota sonundaki iş toplantısına yetişmek, belki bu arada kendimize dinlenecek küçük bir zaman ayırabilmeyi ummak, bazen de önceliğimiz iş olmasa bile uzunca planladığımız tatile ya da uzaktaki sevdiklerimize çabucak varmak... İşte böyle anlarda, zamanın bizim için ne kadar kıymetli olduğunu yeniden anlıyoruz.
Uçakla yaptığımız seyahatlerde havalimanlarındaki check-in, güvenlik ve pasaport kontrol noktaları sıralarında beklemek çoğumuz için gergin ve yorucu deneyimlerle sonuçlanmıştır. Buna ek olarak son zamanlarda en üst düzeyde önlemlerin alındığı güvenlik geçişleri sebebiyle bekleme süreleri arttıkça artıyor. Artık hiçbirimiz havalimanlarındaöyle çok da uzun zaman geçirmek istemiyoruz.
Uçak yolculukları bugün bir yerden diğerine ulaşmak için elimizdeki en hızlı seçenek iken sevindirici gelişmeler deyok değil, şirketlerinhavalimanlarına yaptıkları teknolojik yatırımlarla hayatımız bir miktar kolaylaşıyor. Yurt içi ve yurt dışı seyahatlerimizde bankaların bize sunduğu kart anlaşmaları ve kampanyalarla havalimanlarında geçirdiğimiz süreyi kısaltmak, daha konforlu hale getirmek ve çeşitli indirimli hizmetlerden yararlanmamız artık mümkün olabiliyor.

Ne de olsa, yolculuklar hayatımızın önemli bir parçası. Bazen yeni yerler, yeni insanlar ve yeni hayatlarla tanışmak için, bazen de durmadan çabalayarak başarıya uzanmak için... Güzel yolculuklara daha fazla zaman ayırmalı ve bu yolculukların tadına varmalıyız.

Hiç yorum yok: