27 Kasım 2017 Pazartesi

Sağlıkla Tatili Bir Arada Sunan Konaklama Merkezleri

Termal turizm Türkiye’de her geçen gün daha fazla talep görüyor. Sağlığı tatille ve konforla buluşturan termal ve spa otellerine olan ilginin artması, dinlenirken aynı zamanda termal kaplıcalardan ve spa keyfinden de faydalanma imkanını yakalayabilmekten kaynaklanıyor. Sadece yaz aylarında değil, yılın 12 ayında tatil yapabilme şansını sunması da tatil tutkunlarının termal turizme daha fazla ilgi göstermesini beraberinde getiriyor.
Termal kaplıcalar pek çok rahatsızlığın tedavisinde tercih edilen, vücudu rahatlatma ve dinlendirme etkisi ile yoğun stres yaşayanlara öneriliyor. Ancak termal ve spa otelleri tercih edenler sadece sağlığına yatırım yapmak isteyenler değil. Çünkü bu oteller aynı zamanda eğlenme, keyifli aktivitelere katılma, spa masajı keyfini yaşama gibi pek çok seçeneği de bir arada sunuyor.Modern Termal Kaplıca Otelleri
Kısa bir süre öncesine kadar kaplıca suyunun çıktığı yerlere kurulan termal oteller bu doğal kaynak suyundan konforlu bir şekilde faydalanma imkânı sunuyordu. Ancak günümüzde çok daha modern bir hizmet ile ağırlanmak mümkün olabiliyor. Teknoloji sayesinde termal sular istenen her yere aşınabiliyor. Dolayısıyla kent merkezine daha yakın bölgelerde de termal ve spa otel kurulması mümkün olabiliyor. Bunun gibi otel araştırmaları yaparken Jollytur’un internet sitesine rastladım ve çok kapsamlı otel bilgilerine ulaştım.

Ayrıca son derece steril bir şekilde termal sudan faydalanma şansı sunan modern termal ve spa otelleri, kendi bünyelerinde fizyoterapist ve masaj uzmanları da barındırıyor. Bu sayede gelen konuklar profesyonel bir şekilde kaynak suyundan daha verimli faydalanabiliyor. Hatta tedavi amacıyla termal otellere gidenlere özel bir beslenme programı dahi sunulabiliyor.

Sağlığa Yatırım Yapmanın En Keyifli Hali

Vitamin barlar, şok duşları, oksijen terapileri, zayıflama üniteleri, saunalar, tuz ve kum odaları, buz odaları, jakuzi odaları, hamam gibi onlarca farklı seçenek eşliğinde konuklarına hem tatil hem de sağlığa yatırım yapma imkânı sunan termal ve spa otelleri sadece kent yaşamından uzaklaşmak isteyenler için dahi harika bir seçenek. Erken rezervasyon indirimleri ise hatırı sayılır oranları yakalıyor. En soğuk kış günlerinde sıcak bir tatil yapmak isteyenler için de termal otellerden daha iyi bir seçenek bulmak zor. Bu arada evcil hayvanınızla birlikte gidebileceğiniz termal turizm merkezleri de var. 

Hiç yorum yok: