22 Haziran 2013 Cumartesi

UZAY GÖNÜLLLERİ DESTEĞİMİZİ BEKLİYOR


"İki uzay gönüllüsü olan bizler Türkiye'de Fizik ve Astronomi alanlarında okumak/çalışmaktayız. Detay vermek gerekirse:

Ece, Çukurova Üniversitesi'nde son sınıf Fizik öğrencisi ve Uzay Nesli Tavsiye Kurulu'nun (SGAC) bir web editörü ve gönüllüsü.
Aziz, bir astronom ve aynı zamanda SGAC'nin Ortadoğu Bölge Koordinatörü.

Uzay Nesli Kongresi (SGC) Uzay Nesli Tavsiye Kurulu'nun düzenlediği yıllık olağan kongresi. Uluslar arası Uzay Kongresi ile ortaklaşa düzenlenen bu kongreye 18-35 yaş arası üniversite öğrencileri ve uzay ajansı çalışanları katılıyor ve 3 günlük kongre boyunca, daha sonra Birleşmiş Milletler'in Dış Uzayın Barışçıl Kullanımı Komitesi toplantısında sunulmak üzere, projeler üretiyorlar.

Uluslararası Uzay Kongresi ise dünyanın her yerinden uzay liderlerinin, ajans çalışanlarının ve öğrencilerin katıldığı, gerçekleşmekte veya planlanmakta olan en son projelerin tartışıldığı, tüm dünyanın uzay çalışmalarının nabzının attığı tek yer. Eylül sonunda Pekin, Çin'de düzenlenecek olan kongrenin bu seneki teması "Uzay Çalışmalarının İnsanlığın Yararına Kullanılması".

Biz de Uluslararası Uzay Kongresi'nde gelişmekte olan ülkelerdeki CubeSAT çalışmalarına göz atan bir bildiri sunacağız. Sözlü bildiri olan bu bildiriyi sunmak için kongrede bulunmamız gerekiyor. Ayrıca SGAC'nin aktif gönüllüleri olarak da Uzay Nesli Kongresi'ne katılımımız önemli.

Henüz kariyerlerinin başında iki genç olarak bu kongrelere katılımımız sadece bildirimiz sunmamız için değil, aynı zamanda hem ülkemizi temsil etmek adına hem de kendimize daha iyi yarınlar hazırlamak adına önemli.

Sağlayabileceğiniz en küçük katkı bile bizim için çok büyük önem arz ediyor.Eğer maddi bir katkı sağlayamayacaksanız, bizim için bu kampanyayı tanıdıklarınıza ulaştırmanız çok büyük önem taşıyor."


diyor ve desteğimizi bekliyor Ece Dağdeviren ile Aziz Kayıhan.
İkisine de ayrı ayrı başarılar diliyorum.

Detaylar için lütfen linki ziyaret ediniz.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

*Bu iletiyi sosyal hesaplarınızda paylaşabilir daha çok kişiye ulaşmasını sizde sağlayabilirsiniz arkadaşlar.

1 yorum:

A.O Bolat dedi ki...

Bizde sizi destekliyoruz o zaman :)