16 Mart 2014 Pazar

AMERİKADA DOĞUM DA GÜVENİLİR İSİM YENİ BİR HAYAT

Televizyonlar da neredeyse her hafta ünlü bir ismin doğum için Amerika’ya gittiği haberi ile karşılaşıyoruz. Amerikada doğum artık sadece ünlü isimlerin özel bir ayrıcalık değil. 

Yeni Bir Hayat yurtdışı sağlık merkezi Amerika ve İstanbul’da yer alan uzman kadrosu ile sizlere de bu hizmeti sunuyor. Üstelik sadece bir-iki şehir de değil. Yeni Bir Hayat Amerika’nın yüzden fazla ayrı şehrinde, hatta Hawaii’de bile doğum hizmeti veriyor.


Amerika’ya doğum için hamileliğinizin en geç 32. haftasında gitmeniz gerekiyor. Bu tarihten sonra uçak yolculuğu biraz zor olabiliyor. Amerika’ya gidişte turist vizesi alıyorsunuz. Ülkeye girerken size 6 aylık vize veriyorlar. Amerika’ya gitmeden önce tüm doktor randevularınız ve kalacağınız ev önceden Yeni Bir Hayat tarafından organize edilmiş oluyor. 

Havaalanına indiğinizde sizi rehberiniz karşılıyor ve kalacağınız evinize bırakıyor. Birçok şehirde Türk rehberler var. Hatta bazı şehirlerde Türk doktor seçeneği bile sunuyor Yeni Bir Hayat. Yani mutlaka İngilizce bilmek zorunda değilsiniz. Rehberiniz sizinle her konuda ilgileniyor ve yardımcı oluyor. Doğumunuzdan sonra ortalama 2-3 hafta içinde bebeğinizle birlikte Türkiye’ye dönüyorsunuz.

Amerika’da doğmak bebeğinize birçok alanda avantaj sağlıyor. Herşeyden önce Amerikan vatandaşı oluyor. Zaten Türkiye’ye de Amerikan pasaportu ile giriş yapıyor. Türkiye ile Amerika arasında çifte vatandaşlık konusunda özel bir anlaşma mevcut. Böylece aynı zaman Türk vatandaşlığını da koruyor bebeğiniz.
Yurtdışı eğitim denildiğinde Amerika her zaman ilk akla gelen ülkelerden birisidir. Gerek dil eğitimi, gerekse üniversite eğitimi için her yıl binlerce öğrenci Amerika’ya gidiyor. Çocuğunuz da Amerikan vatandaşı olarak eğitim hayatının her hangi bir aşamasında Amerika’ya gidebilir. Yaz okulları, dil eğitimi veya üniversite eğitimi için Amerika’yı tercih etme şansı mevcut.

Amerika’da eğitim alanında ayrıca yurtdışı yüksek lisans konusunda da ayrı bir konuma sahip. MBA ve diğer master programlarının ücretleri yabancı öğrenciler için çok yüksek olmasına rağmen çocuğunuz Amerikan vatandaşı olduğu için yüksek lisans eğitimini de çok ekonomik şartlarda yapabiliyor.
Amerika’da doğum sadece bebeğinize değil size de özel ayrıcalıklar sunuyor. İleride çocuğunuz Amerika’ya yerleştiğinde anne ve babası olarak sizi de yanına aldırmak için başvuru yapabilir. Böylece sizde greencard sahibi olarak, Amerika’ya yerleşebilirsiniz.

Eğer çocuğunuzun temel eğitimini Türkiye’de yapmasını isterseniz burada da belirli ayrıcalıklar mevcut. Kolejlere yabancı öğrenci kontenjanından sınavsız veya sadece yabancı öğrencilere uygulanan özel bir sınavla girebiliyor.

Görüldüğü gibi Amerika’da doğmak birçok artılar sağlıyor. Boşuna televizyonlarda ünlü kişilerin doğum için Amerika’yı tercih ettiği haberleri yer almıyor. 

Hiç yorum yok: