7 Nisan 2015 Salı

Gözde Konjonktivit Sonrası Grip Halleri

Öncelikle herkesi kucak dolusu sevgiyle selamlamak isterim.

Artık iyice uğrayamaz oldum buralara.
Arkadaşlarımı sessiz takiplerime bile ara verdim ki, blog benim için vazgeçilmez...

Ne facebook,ne twitter ne de instagram gibi diğer sosyal ağların asla yerini tutamaz ancak işin içine sağlık problemleri girince gözüm görmez oldu herşeyi.

Gözüm görmez oldu derken mecazda yapmıyorum gerçekten önce gözümden ağır bir enfeksiyon geçirdim.

Konjonktivit ilk defa geçirdiğim bir rahatsızlık.Yıllardır gözlük kullanmama rağmen kontroller dışında hiç göz doktoruna gitmemiştim.Nedir ? ne değildir derken iyileşme süresi uzayınca ve göz gitgide daha kötü bir hal alınca üç ayrı doktora gitmek zorunda kaldım.

Kuluçka süresi ile birlikte toparlanma süreci yaklaşık bir ayı aldı.Havayolu ile geçen bulaşıcı, viral bir rahatsızlık olduğu söylendi.Ellerimi herzaman olduğu gibi iyi dezenfekte etmeme rağmen diğer gözüme sıçramasını malesef önleyemedim.

Yastıklara örttüğüm havlular,tek kullanımlık peçeteler vs. durumu belki biraz daha hafifletti ama gerçekten çok zorlandığımı söylemeliyim.

Çalışma ortamı içinde kaç kişiyle tokalaştığımızı,en basitinden gün içinde tutmak zorunda olduğumuz kapı kollarına kadar işi ayrıntılı düşünürsek bu rahatsızlığa yakalanma yüzdemizi de tahmin edebiliriz.Bu rahatsızlığı tam atlatmıştım ki bu seferde gribe yakalandım.Ev ilaçlardan ecza deposuna döndü diyebilirim. Hiçbirşey eskisi gibi değil hastalıklar bile resmen şekil değiştirmiş mikrop vücudunuzda hangi bölge zayıfsa oraya saldırıyor ve geçmek bilmiyor.

Haaa geçiyor :))evde yaşadığınız diğer aile fertlerine çok kolay geçiyor, bir bakmışsınız evde herkes hasta.

Önce yatarak istirahat şart hemde epey bir süre dinlemeniz gerekiyor.Malesef ben bunu yapamadım belki de bu yüzden tam atlatabilmiş değilim.

Bol sıvı alımının ve C vitamini takviyesinin çok faydasını gördüm.Özellikle nar tüketmeyi tercih ettim.Yemeklerde ise sıvı takviyesini artırmak için günlük yapılmış taze çorbaları tükettiğimi söyleyebilirim.
Eskiye göre daha iyiyim elbet ancak bütün bunlara rağmen iyi sona hâlâ yaklaşamadım. :) 
Bekliyorum.

Hani deriz ya "her işin başı sağlık" gerçekten öncelik her zaman onun.

Sağlıkla kalın.♥♥

6 yorum:

Handan dedi ki...

Geçmiş olsun canım.

Hobi Dünyam dedi ki...

Geçmiş olsun....3 yıl öncede ben kapmıştım. İki gözüm birden havuzdan kapmış olabilirsin demişti doktor....1 haftayı tam bir kör gibi geçirdim. O inatçı ve çetin gribi ise bu yıl geçirmeyen yok sanki..... Neyse gelmiş geçmiş olsun... bebeğe bulaşmasın da.....

Fulya Küçükaksoy dedi ki...

Cok geçmiş olsun :(

sule m dedi ki...

Gecmis olsun..

safiye yaşar erdiger dedi ki...

Geçmiş olsun. Durum bende de aynı.Bir ara annem yemek yediriyordu.

İÇİMDEN GELDİGİ GİBİ~~~ dedi ki...

İyi dilekleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim arkadaşlar.