14 Nisan 2015 Salı

Myfitnesspall ile sizde kilo verebilirsiniz...

Bu uygulamayı telefonuma yükledikten sonra "gün içinde meğer ne çok kalori alıyor muşum ? " dedim kendi kendime...

Toplamda verdiğim 13 kilonun 3 kilosunu geri alınca biraz panikledim açıkçası.
Bu sefer uzun süre kilo almadım diye sevinirken, iştahımın açık olduğu dönemde hoooppp geri geldi kilolar.
Napıyım napıyım derken?  arkadaşım bu ücretsiz uygulamadan bahsetti.


Uygulamayı yükledikten sonra bize gereken tek şey bir mail adresi ve sistemin doğru işlemesi için internet bağlantınızın olması gerekiyor.Yani diyelim ki telefon ya da tabletinize wireless sistemli bir yerde bu uygulamayı yüklediniz diyelim sonrasında internet bağlantısı olmadan güncelleme yapamıyorsunuz onu belirteyim.

Mail adresi ile sisteme giriş yaptınız aktivasyon işlemini tamamladıktan sonra yaş,boy, kilo vb. bilgilerinizi yönlendirme sayfalarında ilerleyerek kısa sürede tamamlıyorsunuz.

Herşey sizin kontrolünüzde yaşam tarzınıza göre ve işaretlediğiniz seçeneklere göre kalori seçeneğini gene siz belirleyeceksiniz.Ben spor yapmadığım için günlük almam gereken kaloriyi program oldukça düşük tuttu.Bu birazda benim sabırsız olmamdan kaynaklı çünkü geri gelen bu 3 kilonun iyice yerleşmesini de istemedim bir de yakında düğün vs. işleri nedeniyle aceleci davrandım.

Program herhangi bir diyet listesi ya da ölçü vermiyor burada sadece yiyeceklerin kalori değerleri yazıyor.Ne yiyeceğinize siz karar veriyorsunuz sonra seçeneklerden ismini yazarak bulup öğün bölümünde işaretliyorsunuz.Size verilen günlük kaloriden geriye doğru sayaç puanı düşmeye başlıyor.


Kısacası kendinize bir otokontrol sağlıyorsunuz.Bu anlamda ilk beğeni sebebim buydu.
Günler ilerledikçe yiyeceklerin kalori değerleri hakkında az çok bilgi sahibi oldum.Günlük almam gereken kalori miktarına sadık kalsam da birkaç kere kendimi ödüllendirerek + 150-200 kalori arası oynamalar yaptım dolasıyle eksi puanlara düştüm.


Programı kurcaladıkça yeni yeni özelliklerini öğrenmeye de devam ediyorum.Size web sitesi üzerinden açılan sayfada diyet yapan diğer kullanıcıları takip ediyor, günlük kilonuzu kaydedip güncellemeler yapabiliyorsunuz.
Hatta programla uyumlu çalışan bir pedometre ( günlük adımsayar ) uygulamasını da indirip ayarlardan bu programla aktive edip günlük harcadığınız kaloriyi de kaydedebiliyorsunuz böylece size "programa aynı şekilde uyguladığınız taktirde şu tarihte şu kiloda olacaksınız şeklinde tahmini rakamlar" çıkarabiliyor. 

Aklıma gelmişken yediklerinizi kaydetmek için bazen zamanınız olmayabilir ya da canınız yazmak istemeyebilir.
O zaman yediğiniz öğünü fotoğraflayarak girişi gecede tamamlayabilirsiniz.Girmediğiniz her öğün için program size hatırlatıcı mesaj göndermeye devam ediyor.


Ben umduğumdan kısa sürede aldığım bu 3 kiloyu bu otokontrol sayesinde verdim.Tabii daha idealimdeki kiloya ulaşamadım ancak bu uygulama ile devam edeceğim. :)

Umarım ihtiyacı olan kişilerin işine yarar bu uygulama.Şayet herhangi bir sağlık probleminiz yoksa sizde göz atın derim.

Dostlukla ve sağlıkla kalın.

1 yorum:

Zeugma dedi ki...

Güzelmiş ve insanın elinin altında olması kolaylık aslında.

Bir de hurma + yoğurt diyetiyle 1 haftada 5 kg garanti diyorlar Ebrucum.